Rekordna predaja copatk za ljubljansko porodnišnico

1. 9. 2021

Na prvi šolski dan so v prostorih Zlatega kotička v Mercatorju v Medvodah članice KUD JaReM in DI Ljubljana Šiška enota Medvode ponovno poskrbele za bose nogice, ki pridejo na svet v ljubljanski porodnišnici.

Marljive članice so copatke zaradi covid - 19 tokrat pletle vsaka na svojem domu in jih spletle rekordno število, kar 700. Če vemo, da se za izdelavo enega para porabijo tri ure, nam izračun pove da so članice za delo porabile kar 2100 ur! Porodnišnici so jih podarile 650, ostalih 50 parov pa že služi kot osnova za darilo za prihodnje leto.

Prisrčni dogodek, ki se je odvijal v polno zasedeni dvoranici so popestrili s krajšim kulturnim programom članice in člani obeh društev. Predstavnici Ljubljanske porodnišnice gospa Urša Vozelj in njena sodelavka, sta bili vidno ganjeni nad tolikšno količino copatk, sta se prav prisrčno zahvalili in povedali, da se vsako leto pri njih rodi preko 5500 dojenčkov. Srečnim mamicam copatki izvabljajo na lica srečen in vesel nasmeh, svojo hvaležnost članicam obeh društev pa marsikatera mamica izrazi s pismom zahvale in čestitkami za decembrske praznike.

“Plačilo” za pridne članice, pa je bil vsekakor sam dogodek predaje copatk, ki je lepo uspel. Predsednica sekcije za oživljane starih šeg in navad KUD JaReM Marija Podvez se iskreno zahvaljuje vsem sodelujočim in vsem, ki so omogočili samo delo in prireditev predaje copatk.