Filmska foto sekcija

Filmska foto sekcija KUD JaReM je z rednim delom delom pričela aprila 2012. Brez nje si kar ne moremo predstavljati uspešnega delovanja, dopolnjevanja in sodelovanja, predvsem pa promocije našega društva. Glavni cilji sekcije so približanje filmske umetnosti, vključitev in sodelovanje z organizcijami v domačem in mednarodnem filmskem prostoru, lastna filmska produkcija, sodelovanje in pomoč drugim sekcijam v okviru KUD JaReM, občasne in stalne filmske predstavitve, ter prireditve za šolsko mladino in občane v Medvodah in okolici ter s foto dokumentiranjem vseh naših dogodkov.

V naši sredini so bili prominentni gostje iz filmskega sveta. Filmska igralka Špela Rozin, filmski režiser Jože Pogačnik, Žare Tušar,filmski snemalec in direktor fotografije, ki je posnel čudoviti film Cvetje v jeseni, režiserja Matjaža Klopčiča in je za svoje delo je prejel nagrado Prešernovega sklada. V Kulturnem domu Medvode, bivši kino Svoboda, smo imeli ob občinskem praznovanju leta 2015 premierno predstavitev dokumentarnega filma Jakob Aljaž fragmenti, ki ga je predvajala na Dan samostojnosti in enotnosti 2014 tudi TV Slovenija. Ponovitev filma je bila na 170. rojstni dan Jakoba Aljaža 6.julija 2015. Člani so pripravili tudi fotografske razstave v Aljaževi rojstni hiši, KLUB Jedro in KULT 3000 v Ljubljani.

Za svoje delovanje je filmska foto sekcija, katero vodi Gregor Meglič, v letu 2015 prejela najvišje priznanje pletenico Občinske kulturne zveze Medvode.